Domácí

Na Hradě se objevil nápis Velezrada. Je to ostudné, uvedl Ovčáček

Obří nápis VELEZRADA se v noci z pondělí na úterý objevil na Pražském hradě. Podle vyjádření za tím stojí organizace Zastavme velezradu. Podle policie se může jednat o přestupek.

Snaha o upozornění na údajnou velezradu a nečinnost prezidenta Miloše Zemana stála za akcí skupiny Zastavme velezradu. Na Pražský hrad v noci z pondělí na úterý promítli obří nápis VELEZRADA. Ten ale zmizel ještě před druhou ranní.


"Miloš Zeman je agentem nepřátelské země, která napadla Českou republiku a zabíjela české občany. Je velezrádcem, a jako takový nemůže být nadále v čele státu, jehož občané ho zvolili. Prosíme parlament, aby konal a žaloval prezidenta republiky pro velezradu. Zbytek ať posoudí soud," stojí v prohlášení organizace.


"Opozice už více než rok soustavně lže a šíří nenávist. Toto je jen další ostudný projev," uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pro TN.cz.

Související obsah

"O věci víme, zabýváme se jí pro možné spáchání přestupku," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.
 

Aktivisté na Pražský hrad promítali již dříve. V roce 2016 se objevily nápisy jako "Prezident na prodej, "CZ for sale", "Free Taiwan" nebo obrázek pandy. Byla to reakce na návštěvu čínského prezidenta v České republice.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz