Domácí

Konec vývozu blafů do Česka! Zeman podepsal zákon proti dvojí kvalitě

Konec vývozu blafů do Česka! Zeman podepsal zákon proti dvojí kvalitě
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal novelu zákona zakazující dvojí kvalitu potravin. Za porušení hrozí pokuta v řádech desítek milionů korun.

O podpisu zákona proti dvojí kvalitě potravin prezidentem Zemanem informoval v úterý jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

"Cílem našeho návrhu je, aby potraviny, které se svými vlastnostmi liší, výrobci spotřebitelům nenabízeli ve stejném obalu, označení, barvě, grafice či se stejným marketingem," řekl již dříve ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) loni zveřejnila, jak by porovnávání podobnosti potravin mohlo vypadat. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Související obsah

Součástí zákona původně měly být také kvóty na české potraviny, to ovšem neprošlo Senátem. Za porušení zákona o dvojí kvalitě hrozí pokuta až 50 milionů korun.

 

Evropská unie ba základě studie potvrdila rozdíly v kvalitě poravin v členských zemích. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz