Krimi

Jihočeský policista měl střílet do ležícího muže, ten pak zemřel

Jindřichohradecký policista je obviněný ze zabití a zneužití pravomoci. Loni v létě měl střelit do muže, který již ležel na zemi, ten pak zemřel.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu informovala o obvinění policisty, který se svým kolegou zasahoval loni v srpnu v chatové oblasti. Tam vyjeli kvůli opilému muži, který měl ničit vybavení jedné z chatek. Podle svědectví měl muž napadat svou partnerku a ohrožovat i ostatní chataře.


"Po příjezdu na místo policisté spatřili muže, který přicházel k chatě a jevil známky ovlivnění alkoholem. Jeden z policistů použil služební zbraň jako donucovací prostředek, mířil jí na muže a vyzýval jej, aby si lehl, muž však nereagoval a směřoval k policistovi. Ten následně na muže vystřelil, a i když jej zasáhl a případný útok od něho již nehrozil, střelil jej ještě dvakrát," popsala mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Související obsah


Podle portálu Novinky.cz měl muž už ležet na zemi, když po něm policista opakovaně vystřelil. Podle GIBS se na základě znaleckých posudků z oblasti lékařství, balistiky, biomechaniky a psychiatrie jednalo o exces z nutné obrany ve stavu silného duševního rozrušení.


"Proti policistovi bylo 20. dubna 2021 zahájeno trestní stíhání pro zločin zabití a přečin zneužití pravomoci úřední osoby, za které mu v případě prokázání viny hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," dodala Nguyenová.

Podívejte se na reportáž TV Nova o loňském zásahu policie v chatové oblasti, kde policista muže zastřelil:


 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz