Domácí

Plaga promluvil o návratu dětí do školek! N

Od pondělí 26. dubna se otevřou mateřské školy v krajích, kde je nízký týdenní přírůstek nákazy koronavirem. Děti nebudou testovány ani nebudou muset nosit roušky. Aktuálně jde o Karlovarský a Královéhradecký kraj. O rozvolnění hovořil v pořadu Snídaně s Novou ministr školství Robert Plaga.

"Do kategorie s nízkým týdenním přírůstkem nákazy by se mohl zařadit i Plzeňský kraj. Proto si ministerstvo zdravotnictví vyžádalo čas do čtvrtka, kdy finálně potvrdí kraje, které otevřou kompletně mateřské školky," uvedl ministr školství Robert Plaga, který doufá, že se situace bude dobře vyvíjet i nadále a v následujících týdnech by tak otevřely i druhé stupně základních škol.

Podle Plagy nebudou děti ve znovuotevřených mateřských školách testovány ani nebudou muset nosit roušky. "Při kompletním znovuotevření školek jde o ty nejmenší děti. Pokud nebude možné PCR testování ze slin, nemá testování úplně význam. I nošení roušek nebylo epidemickými skupinami vyhlášeno jako nutné," uvedl ministr k hygienickým podmínkám.Související obsah

Rozvolňování v oblasti obchodu a služeb stojí hned za obnovením výuky ve školách. "Vzdělávání má přednost. Shodli jsme se na tom v pondělí na vládě. Pevně doufám, že se nebudou protlačovat obchody a služby na úkor školství," doplnil Plaga.

Zde se podívejte na podrobnosti k provozu škol od 26. dubna:

Informace k provozu škol a školských zařízení od 26. dubna

Typ souboru:pdf

Následně by při příznivém vývoji pandemie mělo dojít k otevření již zmiňovaných druhých stupňů základních škol a obnovení výuky na vysokých školách. "Žáci druhého stupně byli naposledy prezenčně ve škole v prosinci," uzavřel téma znovuotevření ministr školství.Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz