Domácí

Soud nepotrestá exmanželku a otce lihového bosse. Měli prát peníze

Otec a bývalá manželka lihového bosse, na 13 let odsouzeného Radka Březiny, nebudou potrestáni za údajné praní špinavých peněz. Obžaloba tvrdila, že umožnili zlegalizovat stovky milionů korun z prodeje nelegálního lihu.

Miliardové podvody s nezdaněným lihem praskly na podzim roku 2012. Hlavní aktér, odsouzený Radek Březina, se tehdy před policií skrýval v kotelně hotelu na okraji Zlína. Líh od něj dlouhé roky odebíraly desítky lidí, odhadem si tak přišel na více než pět miliard korun.


Přes půl miliardy mu podle obžaloby měli zlegalizovat jeho otec a bývalá manželka. Peníze podle kriminalistů ukládali na účty nebo sloužily rodině k nákupu nemovitostí i cenných papírů. Nic takového se ale podle soudu spolehlivě neprokázalo.

Související obsah

Obhajoba od počátku tvrdila, že o kšeftech Radka Březiny neměli jeho otec a bývalá partnerka ani ponětí. Naopak podle státního zástupce byla jejich účast na této trestné činnosti jasně prokázaná a navrhoval pro dvojici mnohaleté tresty.

Reakci obžalované dvojice na zprošťující verdikt reportér TV Nova nemohl natočit, protože na vyhlášení rozsudku ani jeden z nich nepřišel.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz