Ekonomika

Luxus v pandemii netáhne, firma miliardáře Bakaly žádá o ochranu

Luxus v pandemii netáhne, firma miliardáře Bakaly žádá o ochranu
Zdroj: Profimedia

Firma Luxury Brand Management (LBM) patřící miliardáři Zdeňku Bakalovi požádala o ochranu před věřiteli. Jde o společnost specializující se na luxusní zboží. V návrhu na čtvrt roku dlouhé moratorium LBM píše o dopadech způsobených pandemií. Ochrana před věřiteli je prý jediný způsob, jak podnikání zachránit.

Městský soud argumentaci firmy přijal a návrhu vyhověl. "Prodej luxusního značkového zboží, na který se společnost LBM specializuje, není bez přímého kontaktu se zákazníkem prakticky možný. Provoz prodejen a přístup zákazníků do nich není již čtyři měsíce povolen, společnost má prakticky nulové příjmy a nevíme, kdy se to změní,“ řekla portálu E15 šéfka firmy Zuzana Řezníčková.

Společnost ovšem prodělala desítky milionů korun už v roce 2019, tedy před pandemií, i když podle Řezníčkové za tím z velké části byly účetní operace.

Související obsah

"Firma přitom po celou dobu hradí mzdy všem svým zaměstnancům, stejně jako nájemné. Pokud by se situace v dohledné době nezměnila, vyčerpá LBM všechny finanční rezervy, které si v předchozích letech vytvořila, a bude stát před rozhodnutím, jak s podnikáním dál naložit,“ zmínila manažerka.

Pokud by i nadále musely obchody zůstat uzavřené, je na stole i varianta prodloužení moratoria na půl roku. Jak připomíná E15, LBM provozuje butiky v pražské Pařížské ulici, která je v hlavním městě "domovem" luxusu. Zastupuje například značku Versace.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

K tématu Ekonomika

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz