Zahraničí

MI5 poodhalila roušku svých operací! Zde se skrývají její největší tajemství

MI5 poodhalila roušku svých operací! Zde se skrývají její největší tajemství
Zdroj: Profimedia

Britská tajná služba nechala veřejnost nahlédnout do míst, kam se běžný smrtelník nikdy nedostane. Na svém novém instagramovém účtu zveřejnila snímek z tajných útrob svého velitelství.

"Toto je pohled, který se naskytne našim zaměstnancům, když vstupují na velitelství MI5 v Thames House. Za těmito tubusy leží jedny z nejlépe střežených tajemství Velké Británie," popsala MI5 snímek na svém nově založeném instagramu, na který se můžete podívat níže.


Zpravodajská služba se snaží nalákat sledující tím, že přislíbila zveřejnění dalších snímků tajných zařízení. "Chci, aby se MI5 více otevřela světu a lépe komunikovala hlavně s mladší generací. Mnoho činností, které děláme, musí zůstat utajené, nemusíme ale skrývat to, kým jsme," prohlásil podle agentury ENEX ředitel MI5 Ken McCallum.

Související obsah


MI5 byla založena v roce 1909 a jedná se o britskou domácí kontrarozvědku. Jejím hlavním cílem je ochrana před terorismem, cizími zpravodajskými službami, kybernetickými útoky a své úsilí také zaměřuje proti šíření zbraní hromadného ničení.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz