Zahraničí

Skončilo vyšetřování pádu mostu v Janově! 69 lidí má stanout před soudem

Skončilo vyšetřování pádu mostu v Janově! 69 lidí má stanout před soudem
Zdroj: Profimedia

Italská prokuratura ukončila ve čtvrtek vyšetřování okolností pádu mostu v Janově. Tragická událost, při které zemřelo 43 lidí, se stala v roce 2018. Soud nyní hrozí celkem 69 lidem ze dvou společností, které byly zodpovědné za údržbu mostu.

Vyšetřovatelé se zabývali tím, zda se konstrukce mostu v italském Janově zřítila kvůli nedostatečné údržbě, což je podle nich právě příčinou. Nosné kabely pilíře číslo devět, který se zřítil, totiž nebyly podle závěrů vyšetřování žádným způsobem posílené.


"Doufáme v rychlý a brzký soudní proces, protože máme závazek vůči rodinám obětí,“ řekl italský ministr dopravy Giancarlo Cancelleri, kterého zpráva šokovala.

Související obsah


Kriminalisté nyní prověřují 69 lidí a dvě firmy. Jedná se o společnosti Atlantia, kterou vlastní Autostrade per IˈItalia, a firmu Spea, jejíž dceřinná společnost byla zodpovědná za údržbu. Prokuratura navíc hovořila také o neúplných a neadekvátních kontrolách mostu.


Vyšetřovatelé uvedli, že kontroly pilířů měli odborníci provádět z dálky pod mostem za pomoci dalekohledů. Už dlouho před tragédií se údajně vědělo, že most trpí závažnými vadami.

Morandiho most v italském Janově se zřítil 14. srpna 2018. Byl jedním z klíčových tahů, právě proto tam v danou chvíli projíždělo značné množství aut. Zemřelo 43 lidí, stovky obyvatel Janova bydlící pod mostem navíc přišly o střechu nad hlavou.

Související obsah


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Připomeňte si tragickou událost v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz