Počasí

VÝSTRAHA: Česko zasáhnou mrazy, můžou potrápit zahrádkáře

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před mrazy, které by mohly poškodit zeleninu a ovocné stromy. Studená fronta se k nám přesune v sobotu a zůstane do úterý.

Výstraha před mrazy platí od půlnoci z pátka na sobotu 24. dubna a potrvá až do úterý 27. dubna do devíti hodin ráno. Meteorologové varují, že studená fronta může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, ovocné stromy nebo vinnou révu. Mrznutí sice zasáhne všechny kraje, v místech s větší oblačností ale nebude tak silné.

A jak tedy zachránit zeleninu, kterou mnozí z nás už zasadili? Meteorologové doporučují použít světlou netkanou látku a ponechat ji na rostlinách až do odeznění mrazů. U stromů pak doporučují použít ochranné přípravky proti promrznutí.

Související obsah

"Můžeme také zvolit klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebodýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů," doporučuje ČHMÚ.

Výstraha ČHMÚ před mrazy:

Zdroj: ČHMÚ


Výstraha uvádí, že jde o nízký stupeň nebezpečí a týká se všech regionů Česka do 600 m.n.m.

Podívejte se na předpověď počasí:


 Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz