Krimi

Sousedské spory měly vygradovat pokusem o vraždu. Muži hrozí 18 let

Sousedské spory vyvrcholily v Hradci Králové pokusem o vraždu. Senior upozornil svého souseda na to, že je příliš hlučný a ten ho podle kriminalistů vzápětí napadl.

Stalo se to v hradecké části Věkoše. Policejní hlídka vyjížděla ke zraněnému 70letému seniorovi, kterého našla ležet zmláceného v jeho bytě. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný. V sousedním bytě pak policisté nalezli pětatřicetiletého muže a od začátku ho podezírali z napadení seniora. Zadržený byl silně opilý a nadýchal přes tři promile alkoholu.


Na začátku byla stížnost staršího muže na hluk, který se měl linout z vedlejšího bytu. Jeho obyvatel ale nechtěl nic slyšet, sousedovi rozkopl dveře a údajně ho fyzicky napadl. Vyšetřovatel se obával, že by podezřelý mohl být znovu nebezpečný nebo by se mohl i skrývat, takže pro něj navrhoval vazbu a soudce se s názorem vzápětí ztotožnil.

Související obsah


Z výpisu rejstříku trestů policisté zjistili, že muž byl už před třemi lety odsouzený za podobný trestný čin a stále byl navíc v podmínce. Napadení seniora se odehrálo v polovině února, ale až nyní kriminalisté případ mohli uzavřít a muže obvinit. Čekali totiž na znalecký posudek soudního lékaře.


V něm stojí, že zranění staršího muže byla natolik vážná, že podle policie se nakonec jedná o pokus o vraždu. Obviněnému tak hrozí až 18 let vězení.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz