Krimi

Nová stopa v pátrání po zmizelé Míše! Policie prohledala jímku na Plzeňsku

Přibližně desítka policistů a hasičů obsadila v pátek ráno okolí odpadní jímky v Kumberku na Plzeňsku. Podle informací televize Nova tam pátrají po Míše Muzikářové, která před čtyřmi lety zmizela při cestě do školy v Ústí nad Labem. Policie podezírala otčíma 11leté dívky, ten ale krátce po začátku vyšetřování spáchal sebevraždu.

V malé obci nedaleko Plzně v pátek policie a hasiči pátrali v odpadní jímce. Dostali tip, že by tam mohli najít stopy po zmizelé dívce z Ústí nad Labem. Jestli v jímce kriminalisté něco našli, nechtějí z taktických důvodů zveřejnit. Ve vyjádření se omezili pouze na strohou odpověď.


"Prověřujeme poznatky k trestné činnosti, nebudeme specifikovat o jaké poznatky se jedná a ani o jakou trestnou činnost se jedná,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková. Podle informací televize Nova pátrají po těle Míši Muzikářové. Jde o čtyři roky, tři měsíce a 12 dní pohřešovanou dívku, kterou měl podle tehdejší zprávy kriminalistů zabít otčím a těla se zbavit kdesi na trase mezi Ústím a Plzní.

Související obsah

Podle webu Krimi-Plzeň museli hasiči nejprve obsah několik metrů hluboké jímky odčerpat. Následně začali prohledávat bahno na dně, které zředili s vodou. V jímce je navíc také velké množství opadu, například pneumatik nebo igelitových pytlů, což hasičům práci značně komplikuje.


Míša Muzikářová šla před několika lety do školy. Po cestě ale za neznámých okolností zmizela. Šlo přitom jen o přibližně kilometr dlouhou cestu. "Kolem páté hodiny ranní se nacházela ještě v místě svého bydliště. Připravovala se na odchod do školy,“ doplnil náměstek ředitele Policie ČR Zbyněk Dvořák.


"Poslední stopa, kterou speciálně vycvičený policejní pes vypracoval, je cesta, kudy Míša běžně chodila,“ uzavřela policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Související obsah


Míša měla nasednout do auta, podle tehdejšího vyšetřování patrně ke svému otčímovi. Ten se o dva týdny později oběsil. Kriminalisté aktivní pátrání ukončili, čas od času prý ale prověřují tipy, které se k nim dostanou. Dosud ale žádnou novou stopu neobjevili.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz