Domácí

Požár na ubytovně v Zábřehu, hasiči zachránili 12 lidí

Požár na ubytovně v Zábřehu, hasiči zachránili 12 lidí
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek večer u požáru na ubytovně v Zábřehu. V silně zakouřeném objektu hasiči prohledali desítky pokojů, podařilo se jim zachránit 12 lidí.

Požár vypukl v jednom z pokojů ubytovny. Rychle se rozšířil po místnosti a celou budovu brzy zaplnil hustý dým, který hasičům ztěžoval zásah. Ihned po příjezdu prvních jednotek bylo započato s evakuací dvaapadesáti lidí, kteří se v té době nacházeli uvnitř budovy.

Přestože se hasičům podařilo oheň rychle lokalizovat, museli ve dvojpodlažním členitém a silně zakouřeném objektu prohledat na 35 pokojů. V nich našli celkem 12 osob, které se jim podařilo zachránit. K záchraně jednoho z nich museli dokonce použít výškovou techniku a sundat jej ze střechy.

Související obsah

Podle informací zveřejněných na twitterovém účtu HZS Olomouckého kraje přesáhne způsobená škoda půl milionu korun. Po příčině požáru teď pátrají vyšetřovatelé hasičů spolu s kriminalisty. Budovu hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace, náhradní ubytování nebylo třeba zajišťovat. Celá událost se naštěstí obešla bez zranění.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz