Domácí

Střecha činžáku kompletně shořela, dvacet lidí se nemůže vrátit domů

Celkem devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v sobotu nad ránem u požáru střechy činžovního domu v Kroftově ulici na pražském Smíchově. Hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu, dvě desítky lidí se zatím nemohou vrátit domů a potřebují náhradní ubytování.

Podle tiskového mluvčího pražských hasičů Martina Kavky vyjížděli hasiči k požáru kolem půl čtvrté ráno.“Na místo vyjeli hasiči celkem pěti profesionálních a čtyř dobrovolných jednotek. Evakuovali jsme obyvatele domu ze dvou vchodů, připraven pro ně byl evakuační autobus. Někteří lidé dům opustili před naším příjezdem,“ uvedl mluvčí.

K hašení použili hasiči celkem čtyři vodní proudy, z toho dva byly vedeny přes výškovou techniku a dva vnitřkem budovy. S ohledem na počet zasahujících jednotek musel být vyhlášen druhý stupeň poplachu. Střecha byla zcela zasažena plameny v délce asi 30 metrů. Vše se obešlo bez zranění. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v půl páté ráno.

Související obsah

"Jeden ze vchodů domu je neobyvatelný, asi pro dvacet lidí zajistil pracovník radnice Prahy 5 náhradní ubytování," zmínil Kavka.

Po uhašení hasiči místo požáru zkontrolovali termokamerami, aby odhalili případná další skrytá ohniska, kvůli kterým by se oheň mohl znovu rozšířit. Příčina požáru stejně jako vzniklá škoda jsou předmětem vyšetřování.

Na místě pracuje vyšetřovatel hasičů. Zároveň probíhá kontrola i dalších bytů v domě, zda jsou obyvatelné, aby se do nich lidé mohli vrátit. Celá ulice byla během zásahu uzavřena, policisté umožnili vjezd pouze vozidlům IZS a autobusům MHD.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz