Domácí

Brno bylo bez vody. Řeší obří havárii, dodávky se ale už povedlo obnovit

Jihomoravská metropole se od sobotního rána potýkala s rozsáhlými výpadky dodávek vody. Mapa na stránkách místních vodáren ukazovala, že zasažená je velká část města. Společnost původně odhadla odstranění havárie až na neděli, nakonec se podařilo dodávky zcela obnovit v sobotu odpoledne.

Že už voda všem havárií postiženým Brňanům opět teče, potvrdila na dotaz TN.cz v 15 hodin mluvčí vdáren Renata Hermanová. Nicméně uvedla, že havárie samotná zatím odstraněná není, technici k obnovení dodávek použili nepoškozené potrubí v okolí.

 

"Postupně se začne zprovozňovat dodávka vody v postižených oblastech (od Králova Pole, přes střed města, Komárov až směr Tuřany a dále)," ukazovaly stránky brněnských vodáren v sobotu po poledni s tím, že voda může být po obnovení dodávek zakalená. 

"Rozsáhlá havárie vodovodu. V celé oblasti v současné době neteče voda. Na odstavení havárie se intenzivně pracuje. Po odstavení havárie bude upřesněna oblast bez dodávky vody," uváděly v sobotu po 10. hodině na stránkách Brněnské vodárny a kanalizace. A jako čas ukončení zásahu udávaly nedělní 14. hodinu.

Web vodáren byl přitom přetížený, mapa se v sobotu dopoledne chvílemi nenačítala vůbec, nebo vypadávala. Přerušení dodávek vody se podle ní týkalo například Komárova, Zábrdovic nebo Židenic.

Související obsah

"Brněnské vodárny a kanalizace hlásí havárii vodovodního řadu v kolektoru, která má za následek rozsáhlé přerušení dodávek vody na území města Brna. Pracuje se na jejím odstranění," uvedl na twitteru v sobotu ráno brněnský magistrát.

Na problémy s vodou v jihomoravské metropoli upozornila redakci TN.cz také čtenářka Martina Šupková. "Právě jsem volala na brněnské vodárny a ani nedokázali při tak velké havárii odhadnout, kdy přistaví cisterny s vodou," postěžovala si před sedmou hodinou ráno.

Menší havárie vodovodního řadu přitom Brno postihla před třemi týdny. Voda se vylila mimo jiné na tramvajový pás nebo na silnici, kde kvůli tomu dokonce havaroval autobus.

Připomeňte si problémy  prasklým potrubím v reportáži TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz