Domácí

Dělníci ve Varech našli podivný předmět. Hasiči evakuovali záchranáře

Předmět připomínající munici objevili v pondělí odpoledne dělníci v areálu bývalých kasáren v Karlových Varech. Ten nyní slouží jako komplex se sídlem záchranářů, policistů, garáže tam mají i hasiči. Všechny posádky záchranářů hasiči evakuovali.

Dělníci při výkopových pracích v Závodní ulici v Karlových Varech objevili předmět, který připomínal munici. "Oznámení jsme dostali po druhé hodině odpoledne. Na místo okamžitě vyjely hlídky, které areál zajistily,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Eva Valtová.


Do areálu okamžitě dorazil také pyrotechnik. "Odborník vyhodnotil, že se nejedná o munici. Předmět nyní zajistí a následně zlikviduje," sdělila v podvečer Valtová.

Související obsah


V místě nálezu bývala před desítkami let kasárna. Areál nyní slouží jako garáže hasičů, sídlo ředitelství policie a také záchranářů. Předmět, který připomínal leteckou pumu, našli dělníci právě poblíž výjezdového stanoviště záchranné služby. "Všechny posádky jsme evakuovali,“ doplnil mluvčí hasičů Martin Kasal.

Také policisté na Havlíčkobrodsku řešili v sobotu odpoledne nález předmětu připomínající munici. V toto případě šlo skutečně o dělostřelecký granát, který neměl zapalovač. "Munici jsme zajistili a převezli k následné likvidaci,“ uzavřela policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Hledač kovů našel na dně rybníka granáty a střelivo. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz