Zahraničí

Nigérijští únosci zabili studenty, za které nedostali požadované výkupné

Nigérijští únosci zabili studenty, za které nedostali požadované výkupné
Zdroj: Profimedia

Další dva mrtví studenti byli nalezeni v pondělí na severu Nigérie poté, co úřady odmítly vyjednávat s únosci o výkupném. Tři z dvaceti zajatých studentů zabili bandité už v pátek.

Ozbrojenci přepadli soukromou internátní školu Greenfield University u vesnice Kasarami ve státě Kaduna v úterý v noci. Zastřelili jednoho ze zaměstnanců, další tři unesli společně s dvacítkou studentů a požadovali za ně výkupné.

Guvernér s ozbrojenci odmítl vyjednávat. Bezpečnostní složky, které po únoscích pátraly, nalezly v pátek v sousední vesnici tři ze studentů mrtvé. Ostatky dalších dvou pak objevily v pondělí. O osudu dalších není nic známo.

Související obsah

Únosy pro výkupné jsou v této části Nigérie velmi časté. Bandité se zpravidla zaměřují na školy kvůli jejich zranitelnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz