Domácí

Na Šumpersku začala náhle hořet lokomotiva, vlak byl plný cestujících!

Kvůli požáru lokomotivy v úterý na Šumpersku museli hasiči evakuovat desítky cestujících. Vyjížděli také k požáru rodinného domu, který přišel o střechu.

Dva vážné požáry na Šumpersku museli řešit hasiči kolem úterního poledne. Celkem 77 cestujících bylo potřeba evakuovat kvůli požáru lokomotivy na nádraží v Hoštejně na pomezí Olomouckého a Pardubického kraje na hlavní trati z Olomouce do Prahy asi o půl jedné odpoledne.


"Hasiči zasahovali v dýchací technice v silně zakouřených vnitřních prostorách lokomotivy a pomocí sněhových hasicích přístrojů dostali požár pod kontrolu," uvedla mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.


Cestující přestoupili do náhradní soupravy. Na místě zasahovaly čtyři jednotky, podle předběžných odhadů je škoda 300 tisíc korun.

Související obsah


Chvíli před polednem museli hasiči vyjet k požáru dvoupodlažního rodinného domu v Bludově. "Obyvatelé budovy byli při příjezdu jednotek požární ochrany venku a nezraněni. Ihned jsme zahájili hašení pomocí výškové techniky, byly nasazeny útočné C proudy," popsala Balážová.


Po 40 minutách se požár podařilo dostat pod kontrolu, hasiči ale museli rozebrat střešní konstrukci. Příčina požáru se vyšetřuje, odhad škody hasiči neuvedli.
 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz