Zahraničí

10 let od svatby Kate a Williama. Takhle jde s královským párem čas

10 let od svatby Kate a Williama. Takhle jde s královským párem čas
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz

Neuvěřitelně to uteklo. Vévodkyně Kate a princ William slaví 10 let od své svatby, kterou tehdy sledovaly dvě miliardy lidí z celého světa. Z mladého a nezkušeného páru se za ty roky stali protřelí a snad nejoblíbenější členové královské rodiny, které jednoho dne čeká trůn. Připomeňte si, jak velkolepá veselka proběhla a co zásadního se v jejich životech událo.

Psal se říjen 2010, když princ William požádal během romantické dovolené v Keni svou někdejší spolužačku z univerzity Kate Middletonovou o ruku. O několik měsíců později, a sice 29. dubna 2011, už celý svět nadšeně sledoval, jak se ze sympatické brunetky stává vévodkyně z Cambridge.

Kate a William slaví cínové výročí, někdy se mu říká také růžové. Vévodkyně tehdy oblékla nádherné bílé šaty s téměř třímetrovou vlečkou, tedy výrazně kratší než předchozí královské nevěsty, a vévoda na sobě měl tradiční červenou uniformu irských gard. 

Své ano si řekli na Westminsterském opatství, obřad vedl arcibiskup canterburský Rowan Williams a osobně mu přihlíželo na 2000 hostů. Další dvě miliardy se na něj dívaly na televizních obrazovkách. Dvě oslavy, dvoje šaty, kočárový průvod, přelety stíhačky nad Londýnem i dva polibky. Taková byla bilance ostře sledované královské svatby.

Související obsah


Kate už před veselkou srovnávali s Williamovou tragicky zesnulou matkou lady Dianou. Viděli v ní novou lidovou princeznu, která nebude lpět na tradicích a vnese do královské rodiny živějšího ducha.

To se částečně stalo, vévodkyně Kate ale rozhodně neplatí za stejnou rebelku jako Diana. Po svatbě hned pochopila, jaké má úkoly a poctivě je začala plnit. Není tajemstvím, že s královnou Alžbětou II. má nadstandardní vztahy. Kdykoliv spolu přijely na některou z oficiálních akcí, nešlo si nevšimnout, jak dobře si rozumí.

Spolu v dobrém i zlém

Zlomovými okamžiky manželství budoucího krále Velké Británie a jeho milované manželky jsou narození tří potomků. Princ George přišel na svět 22. července 2013, princezna Charlotte 8. září 2014 a nejmladší princ Louis se narodil 23. dubna 2018. Jsou třetí, čtvrtá a pátý v pořadí na britský trůn. Před Williamem je ještě jeho otec princ Charles.

Související obsah

Pouze o radostných okamžicích ale život bohužel není. Královská rodina se letos musela vypořádat s úmrtím prince Philipa, který naposledy vydechl 9. dubna. William se nechal slyšet, že ho dědeček mnohému naučil a nikdy na něj nezapomene. Oporou nejenom na pohřbu mu byla Kate. Po první dekádě se zdá, že tohle manželství nic nerozdělí.

Připomeňte si, co všechno se kolem svatby Kate a Williama dělo:

Takhle probíhaly přípravy na nejsledovanější svatbu světa:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz