Domácí

V Brně vyroste nová multifunkční hala. Zbourají kvůli ní zhruba 20 budov

V Brně na výstavišti se má stavět nová multifunkční hala. Sloužit má jako domovský stadion pro tamní hokejový tým, ale také pro kulturní akce. Aby hala mohla vzniknout, půjde k zemi asi 20 budov.

V areálu brněnského výstaviště má během dvou až tří let vzniknout projekt evropských parametrů. "Chystá se tady vybudování nové multifunkční haly," uvedl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek.

Nová hala s kapacitou až 13 300 návštěvníků, po které volala řadu let velká část hokejových fanoušků, se má stát novým domovem hráčů brněnské Komety. Zároveň se tady budou moci odehrávat velké koncerty, muzikály, výstavy anebo show na ledě.

"Teď je fáze, kdy se vybírá zhotovitel a mělo by se začít do měsíce s některými stavebními pracemi," prozradil Bílek. Aby se mohlo stavět, je potřeba řadu budov v areálu také zbourat.

Související obsah

"Podle odhadu je to asi 20 budov včetně nějakých bran, které tady jsou, protože budou samozřejmě postaveny nové budovy a nové brány pro vstup na výstaviště. Je to zhruba 100 tisíc metrů čtverečních," dodal mluvčí.

Současně s halou by se měla měnit i podoba jejího okolí. Nad stadionem zřejmě vnikne lanovka dlouhá několik stovek metrů, která povede až ke kampusu a v okolí se připravuje výstavba městského okruhu Bauerova.

Radim Bánovský, Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz