Domácí

Cizinec na autě zapomněl peněženku. Poctivý nálezce mu 32 tisíc vrátil

Cizinec na autě zapomněl peněženku. Poctivý nálezce mu 32 tisíc vrátil
Zdroj: Profimedia

Obrovské štěstí měl muž, který si na střeše svého auta v Klatovech zapomněl peněženku a rozjel se. Peněženku plnou peněz našel poctivý senior, který ji odnesl na služebnu tamní městské policie.

Peněženka roztržitému muži spadla z auta na kruhovém objezdu v ulici Plánická v Klatovech. "Skutečně muž peněženku ztratil. Když se rozjel, tak po cestě spadla z auta,“ řekl TN.cz zástupce velitele klatovských strážníků Luboš Hošek.


Dotyčný měl však ohromné štěstí. Portmonku s 32 tisíci totiž našel senior, který ji odnesl na služebnu klatovské městské policie. Všechny peníze i doklady se nakonec vrátily majiteli.

Související obsah


Problematické však bylo pro strážníky muže najít, protože šlo o cizince. "Nebylo to úplně jednoduché. Ale mezitím co jsme ho hledali, přišel k nám na služebnu. Myslel, že je to jeho poslední šance,“ doplnil velitel strážníků Luboš Steinbach.


Podobných případů v poslední době přibývá. Radovat se mohl také například muž ze Svitavska, který ztratil peněženku s 15 tisíci. Také v tomto případě portmonku našel poctivý důchodce, který vše vrátil.


Rodina ztratila fotoaparát. Odevzdal ho poctivý nálezce. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz