Zahraničí

Zemřel astronaut Michael Collins, zúčastnil se první mise na Měsíc

Americký austronaut Michael Collins, který se zúčastnil mise, kdy na Měsíci přistáli první lidé, zemřel ve věku 90 let. O jeho úmrtí informovala NASA. Podle rodiny zemřel po boji s rakovinou.

NASA oznámila smutnou zprávu. Ve věku 90 let zemřel ve středu Michael Collins, který se spolu s Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem zúčasnil prvního přistání lidí na Měsíci.

"S lítostí oznamujeme, že zemřel náš milovaný otec a dědeček po statečném boji s rakovinou. Své poslední dny strávil poklidně se svou rodinou po boku. Chceme splnit jeho přání, abychom jeho život oslavovali, nikoliv abychom nad ním tesknili," uvedla Collinsova rodina.

Související obsah

Zatímco Armstrong a Aldrin sestoupili přímo na měsíční povrch, Collins zůstal ve velitelském modulu na oběžné dráze. Z trojice astronautů je naživu již jen 91letý Buzz Aldrin, Armstrong zemřel v roce 2012.

První mise na Měsíc, zleva doprava Neil Armstrong, Michael Collins a Buzz Aldrin:

Zdroj: TV Nova

Collins přežil svou manželku Patricii, kterou si vzal v roce 1957 a která zemřela v roce 2014. Narodili se jim tři děti, Kate v roce 1959, Ann v roce 1961 a Michael v roce 1963.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz