Krimi

Muž z Českolipska měl zastřelit svého souseda. Čeká ho 14 let vězení

Liberecký krajský soud potrestal 14letým vězením muže, který ve Volfarticích na Českolipsku pěti ranami podle obžaloby zastřelil kvůli banální hádce svého souseda. Kromě toho bude jako odškodné muset pozůstalé manželce a dětem zaplatit asi šest milionů korun. Rozsudek zatím není pravomocný.

Sousedské spory vyvrcholily vraždou loni v září. Incident začal tím, že se odsouzený muž šel vymočit na plot k sousedům. Ti si to chtěli vyříkat. Budoucí oběť střelby ještě stihla své manželce říct, ať všechno natáčí na telefon. Měli totiž se sousedy špatné zkušenosti. Často mezi nimi padala vzájemná udání.


Žena netušila, že zanedlouho natočí vraždu svého manžela. Vše podle soudce odstartovala agresivní sousedka, která svého souseda fyzicky napadala. Její muž mezitím odešel domů, odemkl trezor, vytáhl zbraň, nabil, odjistil a vrátil se na místo. Tam měl bez varování do muže strčit, a když upadl, vypálit rychle za sebou tři rány a pak ještě dvě.

Související obsah


Obžalovaný muž se ve čtvrtek u soudu hájil tím, že byl opilý a vinu odmítl. Stejně tak jeho manželka, kterou ale soud jasně označil za strůjkyni incidentu. A doporučil státním zástupcům, aby ji začali stíhat.


"Naše rodina byla v klidu. Ty výpovědi jsou vymyšlené,“ tvrdí manželka odsouzeného.


Soud má však po shlédnutí natočené vraždy jasno a muže poslal na 14 let do vězení. Kromě toho musí zaplatit všem poškozeným přes šest milionů korun jako odškodné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz