Život ve hvězdách

Životní jubileum! Jiřina Bohdalová oslaví své 90. narozeniny

Světáci, Ucho, Pěnička a Paraplíčko nebo třeba Dáma na kolejích. To je jen krátký výčet rolí, které má na svém kontě hvězda českého filmu Jiřina Bohdalová. Už za pár dní oslaví významné životní jubileum, ke kterému Život ve hvězdách zmapoval její úspěšnou kariéru. Připomeňte si ji i vy.

Vynikající herečka Jiřina Bohdalová už v pondělí oslaví své 90. narozeniny. A protože je herečka i v téhle době pořád zaneprázdněná, popřáli jsme jí za TV Nova raději s předstihem. Podařilo se nám být prvními gratulanty, a to je u této všemi oblíbené herečky úspěch.

Stačí si vzpomenout na zástupy hvězdných osobností, které přišly této stále temperamentní ženě popřát k jejím 85. narozeninám. Hanka Zagorová se Štefanem Margitou, Lucie Bílá, Petr Janda, Jitka Zelenková nebo třeba prezident Miloš Zeman. Ten herečce v minulosti udělil vyznamenání Za zásluhy a jako dárek jí přinesl pugét červených růží.

Související obsah

Pozvánku tehdy přijal také několikanásobný český slavík Karel Gott. Byli celoživotními přáteli, a tak zpěvák dobře věděl, jakým dárkem u oslavenkyně zabodovat. Namaloval jí obraz, ale ne ledajaký. Oba jsou na něm ve svatebním, Karlova maminka si totiž přála, aby si její synáček vzal za manželku právě Jiřinu Bohdalovou. 

Jiřina Bohdalová se herectví věnuje už od malička. Ztvárnila přes 300 rolí a svou tvorbou zasáhla několik generací. Díky nezaměnitelnému hlasu ji i současné děti dobře znají třeba jako Křemílka a Vochomůrku a starší, ti ji mají rádi třeba ve filmu Dáma na kolejích.

Související obsah

Do povědomí všech se navždy zapsala také ve filmu Světáci, kde se objevilo několik hereckých legend. A pokud byste chtěli s herečkou oslavit její narozeniny třeba s nějakým z těchto filmů, najdete je na videoportálu VOYO.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz