Krimi

Čech měl v Rakousku vykrást banku, zásahovka ho sebrala na Bruntálsku

Policejní zásahovka si v polovině dubna došla pro muže, který je podezřelý z přepadení banky v rakouském Linci. K útěku z banky zvolil netradiční cestu, z místa se nechal odvést taxíkem. Policisté už jej předali rakouský kolegům.

Policisté zásahové jednotky v polovině dubna zadrželi 40letého Čecha, který je důvodně podezřelý z loupeženého přepadení v rakouském Linci. Muž zadržený na Bruntálsku, kde pobýval, nekladl odpor. K činu se navíc sám přiznal.

"Krnovští kriminalisté realizovali související úkony, současně podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí osoby do vydávací vazby," uvedla mluvčí policie Soňa Štětinská.

Související obsah

Muž měl přepadnout banku v rakouském Linci 17. března. K útěku zvolil velice netradiční způsob. Z místa se totiž nechal odvést taxíkem do městečka u českých hranic. Taxikáři tvrdil, že je ze Slovenak a živí se jako natěrač.

"Policisté využili jednu ze standardních forem pátrání – na sociální síti Policie ČR a webu zveřejnili fotografie podezřelého muže, které se tak i díky médiím posunuly až k veřejnosti. Od ní zanedlouho po zveřejnění přijali policisté poznatek, respektive informaci k možné totožnosti osoby. Zde je potřeba poděkovat médiím za zveřejnění a občanům za reakci na výzvu," dodala Štětinská.

Na hledaného muže byl vydán také evropský zatykač. Čeští policisté jej už předali rakouským kolegům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz