Zahraničí

Při sekání trávy muže napadl roj agresivních včel. Na místě zemřel

Při sekání trávy muže napadl roj agresivních včel. Na místě zemřel
Zdroj: Profimedia

V americkém Texasu zemřel sedmdesátiletý muž poté, co ho napadl při sekání trávy na zahradě roj agresivních afrikanizovaných včel, známých také jako "zabijácké včely". Podle záchranářů mu po bodnutí selhalo srdce.

V texaském městě Breckenridge se začátkem týdne stala tragédie, při níž zemřel 70letý muž. Poklidné sekání trávy na zahradě se změnilo vmžiku změnilo v boj o holý život, když na seniora zaútočil roj afrikanizovaných včel. Místní hasiči, kteří o případu informovali na facebooku, uvedli, že když dorazili na místo, byl hmyz stále velmi agresivní.

Záchranáři se pokoušeli pomoci těžce zraněnému muži, kterému po bodnutí včel selhalo srdce, jejich snaha ale byla marná. Muž na místě zemřel. "Druhý pacient byl převezen do nemocnice," napsali hasiči. Jednalo se o manželku zemřelého muže.

Posléze za pomoci místního včelaře našli úl a odstranili ho ručním nářadním a pěnou. Ředitel společnosti Georgia Bee Removal Bobby Chaisson sdělil CNN, že toto chování včel není v Texasu neobvyklé.

Související obsah

"Afrikanizované včely se chovají úplně jinak. Na vibrace sekačky na trávu, zvuk křovinořezu nebo křik a dupání dění reagují obranně," vysvětluje. Tyto včely, kterým se přezdívá zabijácké, jsou na první pohled od běžných evropských včel k nerozeznání. Liší se právě svým chováním, jsou velmi citlivé a ve chvíli, kdy se cítí ohroženy, okamžitě útočí.

Vznikly v podstatě nešťastnou náhodou, kdy se při šlechtění včel nedopatřením zkřížily evropské včely s africkými. Byly sice přizpůsobivější a produkovaly více medu, nežádoucím vedlejším účinkem ale byla neobvykle agresivní chování. To tento hybridní druh zdědil po svých afrických předcích.

Na rozdíl od evropských čel, které jsou daleko mírnější, bodáním rozhodně nešetří. Při útoku roje jde počet žihadel do tisíců. Jejich útok tak většinou končí smrtí.

Muž zemřel po včelím bodnutí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz