Domácí násilí

Lidé musí při cestě na zastávku přes druhou vesnici. Trasu si zkracují přes koleje

V Malém Beranově na Jihlavsku mají problémy se železniční zastávkou. Jediná přístupová cesta k ní je totiž dlouhá několik kilometrů, a tak si někteří místní i přes zákaz zkracují cestu přes koleje.

Je sice krásně opravená, ale než se ke své železniční zastávce obyvatelé Malého Beranova dostanou, udělají si pořádný výlet. Musí dokonce přes vedlejší vesnici. "Ta zastávka je tam taková nedomyšlená,“ myslí si jedna z obyvatelek.


Reportér TV Nova si proto cestu na zastávku vyzkoušel. Šel nejdříve pěšky a ušel tři kilometry. "Tak jsme na nádraží a pěšky to trvá přesně 30 minut,“ řekl reportér.

Související obsah


Lidé si také mohou počkat na autobus a dojet s ním do vedlejší vesnice. Cestu si sice zrychlíte, ale i prodražíte, protože lístek stojí 16 korun. "Jsem ve vedlejším Heleníně, takže jsem si autobusem cestu trošku zkrátil, ale teď mě ještě čeká kus pěšky,“ zkusil si také další možnost reportér.


Cesta je tak asi o 10 minut kratší. Ani to ale místním nevyhovuje a někteří riskují své životy. I přes zákaz využívají kratší nepovolenou cestu přes koleje, kterou jsou na zastávce během dvou minut. Podle Správy železnic se kvůli nepřístupnému terénu v okolí trati optimálnější cesta z vesnice k vlaku hledá jen těžko.


"Levné řešení neexistuje. Možností je vybudování nástupiště na straně obce vyložené na pilotech nebo rozšířeném násypu,“ tvrdí mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Jestli ale na to úřad vynaloží přinejmenším miliony korun, je prý otázkou příštích let.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí násilí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz