Domácí

Dívenka vyhlížela mámu z parapetu. Vyděšení dělníci ji chytali pod oknem

Dívenka vyhlížela mámu z parapetu. Vyděšení dělníci ji chytali pod oknem
Zdroj: Getty Images

Malá dívenka vyhlížela na venkovním parapetu v jednom z bytů v České Lípě svou maminku, která ji nechala doma samotnou. Dítě, které se pohybovalo v třímetrové výšce, vyděsilo dělníky. Ti stáli pod oknem a byli připravení holčičku chytit, kdyby spadla.

Holčička předškolního věku, která byla doma sama, se rozhodla, že bude vyhlížet maminku. Podařilo se jí vylézt na okno, otevřít jej a následně se uvelebit na parapetu. Dívenky si naštěstí všimli dělníci, kteří okamžitě zavolali strážníky.


"Než přijela hlídka městské policie, stáli pod oknem a byli připravení dítě zachytit, kdyby padalo. Jednou ho dokonce přiměli, aby vlezlo dovnitř, jenže za krátkou chvíli bylo zase venku,“ řekla mluvčí českolipské městské policie Eva Vlastníková.

Související obsah


Strážníci si po příjezdu půjčili od dělníků žebřík, po kterém se jeden z hlídky dostal až nahoru a vlezl i s dítětem dovnitř. Zároveň tam musel počkat, protože byt byl zamčený a nikdo kromě holčičky v něm nebyl.


Další strážník mezitím zajel pro pracovnici odboru sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Mezitím se domů vrátila maminka dítěte.


"Kontext této události strážníkům vysvětlila tak, že nezbytně potřebovala být u lékařského zákroku a neměla hlídání, přičemž se mělo jednat o zhruba půl hodiny. Protože nejsou otevřené školky, ani další možnosti, musela dítě nechat doma,“ doplnila Vlastníková.

Související obsah


Zázemí rodiny a další chování prověří nyní OSPOD. "Podle všeho šlo o ojedinělý a nešťastný případ, který díky všímavosti okolí dopadl dobře,“ uzavřela Vlastníková.

V Rychnově vypadla z okna tříletá holčička, skončila v nemocnici: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz