Zahraničí

Ženu zřejmě zabil medvěd. Úřad nechal zastřelit medvědici s mláďaty

Ženu v americkém státě Colorado zřejmě zabil medvěd, když šla na procházku. Našel ji její přítel. Nedaleko místa se pohybovala medvědice s medvíďaty, zvířata byla zastřelena.

Tělo 39leté ženy z Colorada našel její přítel v pátek kolem půl desáté tamního času. Šla na procházku se psy, ti se ale domů vrátili sami, tak se ji vydal hledat.


Podle Coloradského úřadu pro parky a divokou zvěř (Colorado Parks & Wildlife, CPW) ji zřejmě napadl medvěd. "Pracovníci CPW na těle zpozorovali známky toho, že bylo konzumováno, na místě se nacházelo větší množství medvědích chlupů a trusu," uvedl úřad. Pitva je nařízená na příští týden. Jména muže ani ženy úřad nezveřejnil.

Související obsah


CPW na místo povolal psovody, aby prohledali okolí. Psi vystopovali samici medvěda baribala se dvěma medvíďaty. Trojice zvířat byla následně zastřelena, nyní je odborníci ohledají a otestují, zda jejich DNA odpovídá nálezu z místa, kde žena zemřela.


"Útoky medvěda jsou velmi vzácné. Je to tragická událost a smutná připomínka toho, že to jsou divoká a potenciálně nebezpečná zvířata. Medvědi byli odstraněni kvůli ochraně veřejnosti," okomentoval regionální vedoucí CPW Cory Chick.

V roce 2019 napadl medvěd myslivce na Slovensku. Podívejte se na reportáž TV Markíza:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz