Videoreportáž

Jako z hororu! Pobřežní město v Austrálii obsadily tisíce papoušků

Na střechách domů, na autech, pouličních lampách, všude kam se podíváte, jsou bílí papoušci. To ukazuje video, které obletělo sociální sítě. Australské pobřežní město Nowra zaplavily tisíce nezvaných hostů. Spousta uživatelů se shoduje, že tento pohled vypadá jako z hororu Alfreda Hitchcocka Ptáci. Důvodem obsazení města může být ale prostý - ptákům dochází potrava a museli se hromadně přemístit jinam.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz