Domácí

Zakalená voda a silný zápach! V řece Bílině našli rybáři uhynulé ryby

Zakalená voda a silný zápach! V řece Bílině našli rybáři uhynulé ryby
Zdroj: TV Nova

Řeka Bílina je zakalena neznámou látkou. Voda zapáchá a v noci z neděle na pondělí uhynulo velké množství ryb. Případný zdroj úniku látky zatím rybáři zjišťují. První informace o úhynu pochází z revíru Bílina 5.

Silný zápach a mrtvé ryby. Tak objevili v pondělí ráno rybáři řeku Bílinu, která je zakalená blíže neurčenou látkou. Rozsah úhynu zvířat a případný zdroj úniku látky zatím rybáři zjišťují. O nehodě informoval Český rybářský svaz na facebooku.

"Došlo k hromadnému úhynu ryb v řece Bílině. Řeka je silně zakalená a zapáchá po zatím neznámé látce, aktuálně jsou odebírány vzorky a ve spolupráci s našimi místními organizacemi se snažíme zjistit rozsah úhynu a případný zdroj nebezpečných látek. Byly informovány orgány státní správy," uvedl svaz na facebooku.

Související obsah

"Dá se předpokládat, že s největší pravděpodobností se jedná o únik nečištěných odpadních vod. Bohužel podobné problémy nastávají poměrně často při vyšších srážkách, kdy čističky nestíhají a všechno jde do řek. Je to nejčastější důvod úhynu na našich tocích," řekl k znečištění mluvčí Českého rybářského svazu Jan Skalský.

Dolo k hromadnmu hynu ryb v ece Blin. eka je siln zakalen a zapch po zatm neznm ltce, aktuln jsou...

Zveejnil(a) esk rybsk svaz, z. s., Severoesk zemn svaz dne Nedle 2. kvtna 2021

Vědci očipovali tisíce bolenů dravých, zkoumají jejich rozmnožování. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz