Krimi

Vybrzdil mě a hrozil mi pistolí, tvrdí jeden řidič o jiném. Vše řeší policie

Pražští policisté od soboty řeší vyhrocený spor mezi dvěma řidiči. Jeden z mužů se obrátil na redakci TN.cz s tím, že šofér bílého porsche ho ohrozil vybržďováním a nakonec mu prý vyhrožoval namířenou zbraní. Konflikt mezi oběma muži prověřují policisté.

"Řidič Porsche Cayenne nás ohrozil, omezil, opakovaně vybržďoval, ohrožoval i ostatní účastníky provozu, proto toto bylo oznámeno na tísňovou linku 158," píše se u videa, které čtenář zaslal do redakce TN.cz.

Na téměř dvacetiminutovém záznamu je vidět, jak vytrvale sleduje bílé terénní porsche. V jednu chvíli z něj vystoupí neznámá žena, v následujícím momentě se bílé porsche otáčí a přijíždí k vozu, který údajně vybrzdilo.

"Teď mi tady chce něco říct. Ukázal mi bouchačku, má zbraň, má zbraň. Bylo úplně jasné, že mi vyhrožuje pistolí. Mám tu ženu a malé dítě," ozývá se v jednu chvíli ze zaslaného videa, na němž šofér podle všeho mluví s operačním důstojníkem policie, kterému zároveň popisuje, kde ke konfliktu došlo a kam se jede dál.

Sporný moment, kdy měl řidič posádce druhého auta hrozit pistolí, ale na kamerovém záznamu vidět není. Honička skončila v průmyslovém areálu na severovýchodním okraji Prahy, kde oznamovatele konečně dohnala policejní hlídka. A následně muži zákona vypátrali i údajně ozbrojeného šoféra bílého porsche.

Související obsah

Že se incident opravdu stal, potvrdila na dotaz TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. "Ke sporu dvou řidičů jsme vyjížděli v sobotu krátce po poledni. Oba jsme ztotožnili a událostí se zabýváme," uvedla mluvčí bez bližších podrobností.

Podle informací TN.cz nicméně zbraň, o které mluvil údajně ohrožovaný a vybržděný šofér, strážci zákona neobjevili. Policisté na případu dále pracují, jednoho ze šoférů si ještě pozvali k dalšímu rozhovoru. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz