Domácí

Neplatíte za volání, internet či televizi moc? Napoví velký srovnávač

Pokud vás zajímá, jestli za mobilní volání, televizi nebo internet na doma neplatíte zbytečně moc, můžete využít velkého srovnávače na stránkách Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Ten umí nově porovnat i nabídky právě pro televizi nebo pevný internet.

"ČTÚ doplnil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací o možnost srovnání cen služeb v pevném místě – internetu, volání a televize. Doposud šly porovnat ceny a parametry služeb mobilního volání, SMS a mobilního internetu," uvedl úřad v pondělí na stránkách.

Data přitom do srovnávače povinně zadávají přímo operátoři či podnikatelé, kteří rozličné služby nabízejí. A zároveň ručí za jejich správnost. "Český telekomunikační úřad přijal několik desítek hlášení o chybných informacích a všechny postupně prověřuje a sjednává s operátory nápravu," ujišťuje mluvčí ČTÚ Tereza Meravá.

Související obsah

Srovnávač přitom umožňuje velmi rychlé "nacvakání" všech možných parametrů internetu či pevného i mobilního volání. Služby je možné různě kombinovat a vybrat si například to, jestli má být smlouva bez dalších závazků. A u služeb vázaných na konkrétní místo samozřejmě nechybí možnost zadat konkrétní adresu.

"Srovnávací nástroj funguje tedy již v plném rozsahu, prozatím v pilotním režimu," upozornila Meravá. Podle ní přitom nemá sloužit jen koncovým zákazníkům k "ulovení" té nejlepší ceny, ale i samotným podnikatelům, kteří mohou během pár chvil zjistit, jestli jejich nabídka obstojí oproti těm konkurenčním. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz