Domácí

Neplatíte za volání, internet či televizi moc? Napoví velký srovnávač

Pokud vás zajímá, jestli za mobilní volání, televizi nebo internet na doma neplatíte zbytečně moc, můžete využít velkého srovnávače na stránkách Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Ten umí nově porovnat i nabídky právě pro televizi nebo pevný internet.

"ČTÚ doplnil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací o možnost srovnání cen služeb v pevném místě – internetu, volání a televize. Doposud šly porovnat ceny a parametry služeb mobilního volání, SMS a mobilního internetu," uvedl úřad v pondělí na stránkách.

Data přitom do srovnávače povinně zadávají přímo operátoři či podnikatelé, kteří rozličné služby nabízejí. A zároveň ručí za jejich správnost. "Český telekomunikační úřad přijal několik desítek hlášení o chybných informacích a všechny postupně prověřuje a sjednává s operátory nápravu," ujišťuje mluvčí ČTÚ Tereza Meravá.

Související obsah

Srovnávač přitom umožňuje velmi rychlé "nacvakání" všech možných parametrů internetu či pevného i mobilního volání. Služby je možné různě kombinovat a vybrat si například to, jestli má být smlouva bez dalších závazků. A u služeb vázaných na konkrétní místo samozřejmě nechybí možnost zadat konkrétní adresu.

"Srovnávací nástroj funguje tedy již v plném rozsahu, prozatím v pilotním režimu," upozornila Meravá. Podle ní přitom nemá sloužit jen koncovým zákazníkům k "ulovení" té nejlepší ceny, ale i samotným podnikatelům, kteří mohou během pár chvil zjistit, jestli jejich nabídka obstojí oproti těm konkurenčním. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz