Krimi

Pohřešovanou ženu našli mrtvou! Kriminalisté dopadli podezřelého

Pohřešovanou ženu našli mrtvou! Kriminalisté dopadli podezřelého
Zdroj: Policie ČR

Případ pohřešované ženy z Prachaticka má tragický konec. Podle jihočeských kriminalistů vše nasvědčuje tomu, že byla zavražděna. Po ženě pátrali od poloviny dubna, v souvislosti s její smrtí strážci zákona zadrželi pětačtyřicetiletého muže, který byl před dvěma roky propuštěn z vězení.

Případ, který začal pohřešováním mladé ženy, jihočeští kriminalisté vyšetřují jako vraždu. "Od 14. dubna letošního roku hledali policisté i kriminalisté pohřešovanou čtyřiatřicetiletou ženu z Prachaticka. Poskládané informace navedly následně kriminalisty k důkladnému prohledání jednoho vytipovaného objektu," vysvětlil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle informací TN.cz mělo jít o budovu ve městě Netolice. Právě tam kriminalisté našli tělo, které patřilo hledané ženě. Vše nasvědčovalo tomu, že zemřela násilnou smrtí. Rozjelo se tak vyšetřování vraždy a netrvalo dlouho a policisté zadrželi podezřelého. 

Související obsah

"Po provedené soudní pitvě a dalších úkonech obvinil vyšetřovatel v pátek pětačtyřicetiletého muže ze závažného zločinu vraždy," dodal Matzner.

Obviněný muž je aktuálně ve vazbě. Jaký byl jeho motiv, kriminalisté stále zjišťují. "Muž je recidivistou, mříže opustil 30. dubna 2019, v pátek 30. dubna 2021 se za ně vrátil. Jeho svoboda tak trvala přesně dva roky," zakončil policejní mluvčí s tím, že v případě odsouzení hrozí muži až 18 let za mřížemi.

Policisté několik let pátrají i po Míše Muzikářové. Na konci dubna se objevila nová stopa. Policie prohledala jímku na Plzeňsku. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz