Domácí

Další operátor vypne 3G síť. Tyto telefony přijdou o rychlý internet

Další operátor vypne 3G síť. Tyto telefony přijdou o rychlý internet
Zdroj: Profimedia

Všichni operátoři v letošním roce vypínají 3G síť. Jako poslední vypne v listopadu připojení T-Mobile. Mnozí lidé ale stále mají telefony, které mají právě pouze 3G síť. Podle operátora si budou muset zákazníci pořídit nový telefon, pokud se chtějí i nadále připojit a surfovat po internetu.

Operátor T-Mobile posílá zastaralou 3G síť do důchodu, oznámila společnost na svých stránkách s tím, že síť vypne na konci listopadu. 3G připojení bude nahrazeno mnohem efektivnějším LTE nebo 5G.

Lidé, kteří pouze volají a smskují, se nemusí bát. Služby, které poskytovalo 3G převezme síť 2G. Ta bude dostupná všude tam, kde bude zastaralé připojení odpojeno. "Pokud ale chcete do budoucna využívat i data, zdarma vyměníme či aktualizujeme SIM kartu, která nové sítě podporuje," uvedl T-Mobile na svých stránkách.

Související obsah

Jako první odpojil 31. března 3G síť mobilní operátor Vodafone. Během letošního roku zruší připojení také O2. Operátor síť vypne ve většině republiky 31. května, ve Zlínském a Olomouckém kraji pak 31. srpna.


NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ TELEFONY PODPORUJÍCÍ JEN 3G SÍTĚ:

iPhone: iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S

Samsung: Samsung Galaxy (SCH-R530, SCH-R830, SCH-R970C, SCH-S968, SM-N900, SPH-L710, SPH-L720T), Samsung B2100, Samsung B2700, Samsung B5702, Samsung CHAT 357, Samsung CORBY 2 GT-S3850 a starší

Huawei: HUAWEI Ascend Y530, Huawei Ascend Y511, HUAWEI Ascend Y330, HUAWEI Ascend Y300, HUAWEI Ascend Y200, HUAWEI ALE-TL00 a starší

Nokia: Nokia 210 Asha, Nokia 700 RM-670, Nokia 520 Lumia a starší

Sony: SONY C1505 - Xperia E, SONY C1605 - Xperia E dual, SONY C6802, XL39h a starší

Podrobnější přehled naleznete na T-Mobile.

Operátoři musí nově ve smlouvách uvádět rychlost připojení k internetu. Na reportáž se podívejte zde:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz