Domácí

Poslanci jednali o Hamáčkově cestě do Moskvy, zatím bez výsledku

Poslanecká sněmovna v úterý jednala za zavřenými dveřmi. Tématem byla cesta vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, která se nakonec neuskutečnila. Návrh přednesli opoziční poslanci. Jednání bylo před 18. hodinou přerušeno.

V úterý se opět rozhořela debata o výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Opoziční koalice Spolu požadovala, aby bylo svoláno neveřejné jednání Poslanecké sněmovny kvůli plánované a zrušené návštěvě vicepremiéra Jana Hamáčka v Moskvě.

Návrh byl nakonec Sněmovnou schválen a jednání tak probíhálo za zavřenými dveřmi. Účastnil se ho šéf Bezpečnostně informační služby Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Poslanci nemohli mít u sebe telefony, ani jiné elektronické zařízení. Mohly totiž zaznít informace na úrovni tajné.

Hamáček čelí nařčení, že cílem schůzky měl být "výměnný obchod", v rámci kterého měl chtít dohodnout utajení informace, že za výbuchem v muničních skladech ve Vrběticích stáli agenti ruské rozvědky GRU výměnou za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že se v Praze uskuteční summit Joea Bidena a Vladimira Putina. Informaci přinesl portál Seznamzpravy.

Na 98. jednání by poslanci kromě vrbětické kauzy měli řešit také například předlohy, které jim vrátil Senát. Patří k nim například potravinářská novela.

Související obsah

Na úterý je ve večerních hodinách pevně zařazena volba části televizní rady. Spor ve Sněmovně se nyní vede také o podobu stavebního zákona, v závěrečném kole jsou také změny v exekucích.

Hamáček prý chtěl vyměnit Vrbětice za Sputnik, opozice ho ostře kritizuje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz