Zajímavosti

Blíží se termín nových podmínek WhatsAppu, můžete přijít o zprávy

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přišla s novými podmínkami užívání, které je nutné potvrdit už do 15. května. A rovnou v nich dává svým uživatelům ultimátum. Buď s nimi budete souhlasit, nebo se rozlučte se zprávami.

Pokud chtějí uživatelé aplikace WhatsApp nadále používat všechny její funkce, musí nejpozději do 15. května potvrdit, že souhlasí s novými podmínkami. Pokud uživatelé souhlas neudělí, tak budou sice moci i nadále telefonovat, ale přijdou o možnost přijímání a odesílání zpráv.

WhatsApp totiž v nových podmínkách požaduje v některých zemích přístup ke sdílení dat Facebooku, pod který aplikace spadá. Mezi ty má patřit IP adresa, telefonní číslo nebo údaje o mobilním zařízení. Ovšem Facebook se také dozví o finančních transakcích uživatelů (pokud využívají službu WhatsApp Pay) včetně metody platby nebo částky.

Související obsah

Chatovací aplikace navíc bude všechny uživatele, kteří podmínky nepotvrdí, považovat za neaktivní. To znamená, že po uplynutí 120 dnů dojde ke smazání jejich účtů. Ovšem nové podmínky se netýkají všech, kteří oblíbenou aplikaci užívají.

Nové podmínky totiž mají dvě varianty, a to pro uživatele z Evropské unie a pro uživatele mimo zemí EU. Uživatelé z Evropské unie si tak mohou oddechnout. V EU se totiž technologické společnosti musí řídit přísnějšími pravidly pro ochranu osobních údajů, zejména s nařízením GDPR. Aplikace WhatsApp tak po těchto uživatelích nemůže požadovat sdílet data s dalšími společnostmi.

Pozor, přes WhatsApp se šíří nebezpečný podvod, zneužívá jméno obchodu. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz