Domácí

Do Prahy dorazili příznivci Nočních vlků. Jeden z aktivistů byl zajištěn

Do Prahy dorazili příznivci Nočních vlků. Jeden z aktivistů byl zajištěn
Zdroj: AKTU.cz

Noční vlci se sešli ve středu dopoledne v Praze na Olšanských hřbitovech. Chtějí tak uctít památku padlých sovětských vojáků. Spolu s nimi jsou na místě také odpůrci Ruska a prezidenta Vladimira Putina. Pietní akt začíná u Památníku vojáků Rudé armády na Olšanech. Policie zajistila jednoho z aktivistů, který neuposlechl jejich výzvy.

Motorkáři z klubu Noční vlci se po několika zastávkách sešli ve středu dopoledne v Praze. Cílem jejich cesty je uctění památky padlých sovětských vojáků. Příznivci se sešli u Památníku Rudé armády na Olšanech. Na místě jsou s nimi i odpůrci Ruska a prezidenta Vladimira Putina.

Jeden z aktivistů byl zajištěn, protože neuposlechl výzvy policie. "V současné chvíli policisté zajistili jednu osobu, muž si nechtěl nasadit ochranu úst a odmítal uposlechnout opakované výzvy. Následně byl převezen na policejní stanici. Na místě jsou desítky policistů. Akce zatím probíhá bez větších komplikací a policisté budou celý den dohlížet na všechny zastávky, které se konají po Praze," uvedla tisková mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Související obsah

Cesty klubu dále povedou k památníku I. G. Gončarenka na Klárově, odpoledne se přesunou na náměstí Interbrigády v Bubenči, kde dříve stála socha sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Ta byla v minulém roce odstraněna. Členové si takto připomínají konec druhé světové války.
V minulých dnech motorkáři zavítali na Břeclavsko a do Ostravy.

Zajištění aktivisty kvůli neuposlechnutí výzvy. Na video se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz