Zahraničí

Dva američtí mladíci dostali v Itálii doživotí za ubodání policisty

Dva američtí mladíci dostali v Itálii doživotí za ubodání policisty
Zdroj: Profimedia

Měly to být pohodové prázdniny v Římě. Dva Američany ve věku 20 a 21 let odsoudil ve středu soud v italském hlavním městě k doživotním trestům za ubodání policisty. Vraždě předcházela jejich snaha koupit si kokain, místo něhož však dostali rozemletý aspirin.

Smrt 35letého karabiniéra Maria Cerciella Regy, který se nedlouho předtím vrátil ze svatební cesty, otřásla v létě roku 2019 celou Itálií.

Na počátku všeho přitom stála naprostá banalita. Dva kamarádi ze školy v Kalifornii si chtěli okořenit zábavu kokainem, ale dealer je podvedl, informovala zahraniční média.

Mladší z Američanů Gabriel Natale-Hjorth trávil prázdniny u prarodičů nedaleko italské metropole a o rok starší Finnegan Lee Elder se za ním zastavil při svém vandru po Evropě. Tehdy jim bylo 18 a 19 let.

Související obsah

Noc v římské zábavní čtvrti si chtěli zpestřit kokainem. Dealer jim však za 80 eur (asi 2000 Kč) prodal rozdrcený aspirin. Mladíci si to nechtěli nechat líbit a muži, který jim koupi zprostředkoval, ukradli batoh. Ten na ně však zavolal policii.

Dva neozbrojení karabiniéři v civilu dostihli mladíky ve dvě ráno nedaleko jejich hotelu. Jeden z nich se potýkal s Gabrielem, druhý povalil Finnegana na zem. Ten vytáhl osmnácticentimetrový vojenský útočný nůž, který si přivezl z domova, a policistu jedenáctkrát bodl. Strážce zákona začal mohutně krvácet a v nemocnici zemřel.

Zdroj: Profimedia

Američané utekli do hotelu. Tam Finnegan nůž umyl a Gabriel ho ukryl za stropním panelem, kde ho později našla policie. Kamarádi se hájili tím, že jednali v sebeobraně, neboť si mysleli, že je napadli drogoví dealeři. Druhý z policistů, který si z potyčky odnesl zranění, před soudem vypověděl, že se s kolegou identifikovali jako karabiniéři (italská státní policie, obdoba někdejších českých četníků).

Související obsah

Doživotí je v Itálii nejvyšší možný trest. Finnegan se k samotnému bodnutí s odvoláním na sebeobranu přiznal, Gabrielův tvrdý trest vychází z italských zákonů, podle kterých může za vraždu dostat maximální trest i spolupachatel, jenž ji přímo neprovedl. Rozsudek není pravomocný. Jeho vyhlášení byli přítomni příbuzní mladíků, i vdova do policistovi s jeho fotografií v rukou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz