Krimi

Policisté chytili muže, který měl vyloupit banku. Překvapili ho doma

Kriminalistům se podařilo vypátrat a zadržet muže, který podle nich v pondělí vyloupil banku na pražském Smíchově. K činu se přiznal. Jde o mnohokrát trestaného recidivistu, který teprve nedávno opustil brány věznice.

"Po zveřejnění kamerových záznamů (z loupeže) jsme získali více než desítku různých poznatků, na základě kterých se podařilo získat informace vedoucí k hledanému muži," pochvaluje si policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Kriminalistům se podařilo podezřelého vypátrat a zadržet během středy, došli si pro něj k němu domů do Plzně. Na uveřejněných záběrech je jasně vidět, že dotyčného strážci zákona naprosto zaskočili, vůbec se nebránil. V ruce při "složení" na zem dokonce dál držel mobil.

"Po provedeném výslechu, kdy se šestapadesátiletý muž přiznal, jej policisté obvinili z loupeže. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti dvanáctkrát trestán za majetkovou a závažnou násilnou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen k osmiletému trestu za obdobné loupežné přepadení a propuštěn před pouhými dvěma měsíci," vypočítala Kropáčová.

Související obsah

Kriminalisté také podali podnět ke vzetí obviněného recidivisty do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až desetileté vězení. Přepadení banky na pražském Smíchově se odehrálo v pondělí odpoledne.

Lupič udeřil na pokladní, která mu ve strachu o život dala peníze, potom utekl pryč. Policistům se ho nepodařilo bezprostředně po činu najít, ale díky kameře umístěné v bance alespoň znali jeho podobu. Na záběrech bylo vidět, že má lupič zavázanou pravou ruku, to byl ale podle Kropáčové pouze "maskovací manévr."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz