Domácí

Zaměstnanci protestovali proti majiteli hutí Liberty, bojí se o práci

Zaměstnanci huti Liberty Ostrava protestovali proti majiteli. Ostravská společnost je jediná z ocelářské skupiny, která zatím funguje. Nedávno vypomohla sesterské společnosti tím, že jí prodala emisní povolenky za miliardu korun. Zaměstnanci se bojí o práci.

V čele hutního podniku je britsko-indický podnikatel Sandžív Gupta. Celá Guptova ocelářská skupina, pod niž spadá i Liberty, je v těžké finanční situaci a bojuje o záchranu. Podnikateli krachuje firma ve Velké Británii i v Rumunsku. Právě tam společnost bez souhlasu dozorčí rady prodala emisní povolenky za jednu miliardu, aby zachránila její existenci.

"Určitě mám strach o tu práci, člověk neví, co bude za měsíc, před měsícem říkali, že povolenky jenom půjčí a teď už jsou prodané, za další měsíc to může být všechno jinak," řekl zaměstnanec Petr.

Společnost Liberty zaměstnává přes 6 tisíc lidí, své výrobky dodává do více než 40 zemí světa. Podobně jako pan Petr, který živí rodinu, se o práci a zdroj příjmu bojí i další.

Související obsah

Každý zaměstnanec teď dostane jako náplast za prodej emisních povolenek jednorázový příspěvek 13 tisíc korun. "Je to taková slabá náplast pro ty lidi. Nevím, co to znamená," dodal Petr.


Podpořit protestující ve středu přijel i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Liberty dostala v minulosti od státu finanční podporu, aby se zachránila. To už se ale podle Havlíčka nemusí opakovat, pokud nebude plnit dohody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz