Zahraničí

Slovenská hudební scéna pláče! Zemřela legenda punk rocku

Slovenská hudební scéna pláče! Zemřela legenda punk rocku
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek v noci zasáhla slovenské hudebníky smutná zpráva. Odešel Braňo Alex, který byl významnou postavou slovenského punk rocku. Úmrtí potvrdila kapela Slobodná Európa, v níž dlouhé roky působil.

"S velkou bolestí v srdci vám oznamujeme, že zemřel náš přítel a celoživotní souputník Braňo Alex. Sbohem, příteli. Těžko se hledají slova," zveřejnila kapela Slobodná Európa na facebooku ve čtvrtek v noci.

Úmrtí potvrdil i jeho dlouholetý přítel a kytarista kapely Slobodná Európa Sveťo Korbeľ: "Dnes je černý den, Braňo Alex zemřel."

S velkou bolesou v srdci Vm oznamujeme, e zomrel n priate a celoivotn sputnk Brao Alex. Zbohom priateu. ako sa hladaj slov....

Zveejnil(a) SLOBODN EURPA dne tvrtek 6. kvtna 2021

Skupina vznikla v roce 1989, jedním z lidí, kteří stáli u jejího zrodu, byl právě Braňo Alex. Kromě Slobodné Európy vystupoval dříve v kapele Zóna A, která také patří mezi významné slovenské hudební skupiny.

Související obsah

Braňo Alex pověsil baskytaru na hřebík kvůli zdraví v roce 2012, kdy podle portálu aktuality.sk nebyl kvůli problémům se šlachami schopný dále působit v kapele.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz