Domácí

Na Zlínsku vyfotili medvěda! Podle ochránců se jich tam toulá víc

Na Zlínsku a v okolí zachytily fotopasti medvěda! Podle ochránců přírody by se ale nemuselo jednat jen o jednoho chlupáče. Dávejte pozor!

Už dříve ochránci našli stopy medvěda na Vizovicku i ve zlínské části Pindula. Tento medvěd se ale podle jejich informací pohybuje dál na západ.

Snímky z fotopasti u rybníků nedaleko Mistřic u Uherského Hradiště, což je skoro o dvacet kilometrů dál, mohly zachytit jiné zvíře. Tento medvěd by měl být větší. Může se tak jednat třeba o samici a mládě.

Související obsah

Ochránci tak budou i nadále sledovat stopy a pátrat, kolik šelem se v oblasti opravdu pohybuje. Kvůli počasí se musí spolehnout hlavně na fotopasti. Stopování medvědů bude obtížnější, protože sníh už se nedrží ani v lesích a díky teplu vysychá i bláto.

Za poslední tři roky to je už potřetí, co se na jaře na východě republiky pohybují medvědi. Původně se přitom během zimního stopování v Beskydech a Javorníkách přítomnost této šelmy nepotvrdila.

Škody působil medvěd na Zlínsku před více než třemi roky. Roztrhal několik ovcí a poničil i včelí úly. Chytit se ho nepodařilo, ale jeho nájezdy nakonec ustaly.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz