Krimi

Češku s nezletilými migranty zadrželi na Slovensku, měla je vézt do Prahy

Češku s nezletilými migranty zadrželi na Slovensku, měla je vézt do Prahy
Zdroj: Policie SR

Slovenská policie obvinila 38letou Češku z převaděčství. Ve čtvrtek ji v Ružomberoku zadrželi se třemi nezletilými migranty z Afghánistánu, které údajně plánovala převézt do Prahy. Dostat za to měla 20 tisíc korun. Ženě teď hrozí až 10 let za mřížemi, prokurátor rozhoduje o vazbě.

Trojici nezletilých migrantů bez cestovních dokladů Češka podle slovenské policie ve čtvrtek vyzvedla v dětském domově v Mezdilaborcích na východě země. Měla je dovézt až do Prahy, cesta ale skončila už po několika desítkách minut.

Strážci zákona ženu zadrželi v Ružomberoku. "Při prohlídce motorového vozidla bylo zajištěno vícero věcných stop, mezi kterými byly mobilní telefony, notebook, doklad o příjmu peněz za uvedený převoz a igelitový sáček s neznámou sušinou, která bude podrobena expertiznímu zkoumání, zda se nejedná o omamné a psychotropní látky," uvedla policie.

Žena měla migrantům pomáhat za přibližně 20 tisíc korun. Prokurátor rozhodne o jejím vzetí do vazby.

Související obsah

"Vyšetřovatel už vznesl české státní příslušnici obvinění za zločin převaděčství, za který ji po dokázání viny hrozí trest odnětí svobody ve výšce od 7 do 10 let," dodali slovenští policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz