Domácí

Záchrana čápa z komína má šťastný konec. Živého ho vytáhl kominík

Hasičům v neděli dopoledne někdo nahlásil pád čápa do vysokého komína ve Cvikově na Českolipsku. Okamžitě se rozjela rozsáhlá záchranná operace. Na místo dorazilo auto s dlouhým žebříkem, v akci byl i dron s termovizí. Ptáka v komíně neodhalil. O dvě hodiny později ale dorazil kominík a vytáhl ho živého. Náklady zaplatí město.

Svědek čápa viděl spadnout do komína ve Cvikově před desátou hodinou. Hasiči se do něj zespodu nemohli dostat, a tak museli povolat auto se žebříkem.

"Na místo přijel automobilový žebřík ze stanice Liberec s dosahem až 42 metrů. Společně s ním je na místě i dron pro provedení monitoringu," informovala mluvčí hasičů Kateřina Štajncová na twitteru.

Hasiči dron navedli nad komín a prozkoumali ho pomocí termovize. Ta ale jeho přítomnost nepotvrdila. Na vrchol komína navíc nedosáhl ani žebřík. Velitel proto zásah odvolal. 

Související obsah

Starosta města Cvikov Jaroslav Švehla však záchranu čápa vzdát nehodlal. Podle zjištění TV Nova povolal do akce kominíka, který se dokázal do komína dostat spodem a ptáka vytáhl živého. Krátce nato už byl v péče veterináře. Snad největší újma, kterou utrpěl, bylo naštěstí jen změna zbarvení z bílé na černou kvůli sazím.

Čáp má ve Cvikově rodinku a místní je rádi pozorují. I proto se rozhodla radnice jednat a náklady na kominické práce uhradí. Zanedlouho už se čáp za svými nejbližšími zase vrátí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz