Zajímavosti

Legendární ABBA vydá zbrusu novou píseň. Björn prozradil, kdy to bude

Legendární ABBA vydá zbrusu novou píseň. Björn prozradil, kdy to bude

Švédská čtveřice hudebníků, která se proslavila v sedmdesátých letech pod jménem ABBA, potěšila minulý rok své fanoušky, když oznámila, že se v tomto roce chystá vydat nové písně. Jeden ze členů Björn Ulvaeus navíc nyní potvrdil, že se termín vydání už nezadržitelně blíží a muzikanti se už sešli v nahrávacím studiu!

Björn Ulvaeus v sobotu pro deník Herald Sun odhalil, že ikonická popová skupina ABBA letos stoprocentně vydá novou hudbu. Podle hudebníka se kapela opět sešla ve Stockholmu, aby naplánovala svůj návrat na hudební scénu.


Skupina nové skladby plánovala už na podzim minulého roku, ale kvůli koronavirové krizi se rozhodli jejich vydání odložit. "Letos bude nová hudba, je to definitivní. Už to není tak, že by se to mohlo stát, prostě se to stane," řekl Björn.

Související obsah


Legendární ABBA se stala světoznámou v osmdesátých letech, poté co vyhrála v roce 1974 mezinárodní hudební soutěž Eurovize. Kapela během své existence nazpívala několik světových hitů a prodala více než 375 milionů desek. Název kapely vznikl jako akronym spojením počátečních písmen křestních jmen jejích členů Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid.

Skupina se rozpadla už v roce 1983 poté, co mezi členy došlo k rozepři a vzájemným neshodám. Fanoušci na jejich návrat tak čekají už skoro 40 let.

Poslechněte si legendární píseň Mamma Mia:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz