Domácí

V kotelně Alenu čekalo překvapení. Na trubkách se vyhříval půlmetrový had

V kotelně Alenu čekalo překvapení. Na trubkách se vyhříval půlmetrový had
Zdroj: Alena Klímová

Obyvatele rodinného domu v Jevanech nedaleko Prahy čekalo v kotelně překvapení v podobě zhruba půlmetrového hada. Užovku tam nachytali hned dvakrát, zdá se tak, že se tam zřejmě zabydlela. Přestože setkání nepatřilo mezi ty nejpříjemnější, vyhazovat ji z kotelny nikdo nebude.

Užovka obojková je v Česku hojně žijící had, narazit na ni tak není nic vzácného. Přesto asi většina lidí neocení, když k setkání dojde v jejich domě. O tom ví své i paní Alena Klímová ze středočeské obce Jevany, která se na sociálních sítích pochlubila novým obyvatelem kotelny. "Nevím, kdo bude teď přikládat," konstatovala.

"Už jsem ji tam načapala podruhé, poprvé jsem si ji všimla asi před 10 dny, kdy se mě lekla stejně jako já jí a odlezla pryč. Dneska (v neděli, pozn. red.) se vrátila zřejmě strávit oběd," prozradila redakci TN.cz paní Alena a dodala, že had měří zhruba půl metru.

Související obsah

Domnívá se, že v kotelně pobývá pravděpodobně kvůli teplu, protože ho nachytala, jak leží na trubkách od topení, na kterých se vyhřívají i její kočky. Za potravou dovnitř nejspíš neleze. "Máme šest koček, tudíž se u nás myši nevyskytují, i když se jedná o starší dům," vysvětluje.

Přestože setkání nebylo zrovna dvakrát příjemné, pro užovku má dobrý konec. "Myslím, že u nás bydlela celou zimu, v kotelně máme teplo a klid. Pokud se jí u nás líbí, ať si tam bydlí, nikam ji neponeseme. Snad ji nebudou chytat kočky, slepýše normálně chytají. Snad je někde zalezlá z dosahu zvěře. Ani domácí slepice hadem nepohrdnou," dodala paní Alena.

Máte strach z hadů nebo pavouků? Připomeňte si reportáž z pořadu Koření o tom, jak se dá zbavit fóbie díky virtuální realitě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz