Krimi

Známému podnikateli hrozí vězení, měl po lidech střílet z brokovnice

Zakladatel jedné z největších autobusových firem v Česku Jiří Vařil může skončit až na osm let ve vězení. Před dvěma lety měl střílet z brokovnice po turistech a o pár měsíců později zase baseballovou pálkou ohrožovat skupinu lidí v Turnově. A naposledy naboural na parkovišti v Liberci do aut a pak i do domu.

Vařil měl z legálně držené brokovnice střílet na auto turistů, které zaparkovalo před jeho domem. "Rodina jela do Jizerských hor a zastavila se pouze, aby se zeptala na cestu do Jizerských hor svých známých, které volala telefonem," řekl mluvčí Okresního státního zastupitelství v Liberci Lukáš Paldura.

Vařil to připisuje paranoidním stavům. Rodině vyplatil tučné odškodné. "Já jsem byl pod velkým psychickým tlakem. Je mi to líto a té rodině se omlouvám," bránil se Vařil.

Související obsah

O osm měsíců později měl na autobusovém nádraží v Turnově napadnout skupinu mladých lidí. Po nich měl chtít adresu jisté rodiny, jejíž jméno přitom popletl. Nejdříve jim měl nabídnout peníze, pak i tvrdé drogy. "Ve chvíli, kdy se s ním odmítali bavit, tak vytáhl baseballovou pálku," dodal Paldura.

Jednoho z nich měl dohnat k čerpací stanici a vyhrožovat, že všem zlomí ruce. Podnikatel teď čelí obžalobě za oba skutky, za což mu hrozí až 8 let vězení.

Související obsah

20. dubna začal Magistrát města Liberce prošetřovat další Vařilovo řádění, a to na městském parkovišti. Jedno auto naboural, pak chtěl ujet. Když narazil do domu, utekl. Kriminalisté podle DNA z vystřelených airbagů zjistili, že auto měl řídit právě Vařil.

Jan Houška TN.cz, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz