Krimi

Známému podnikateli hrozí vězení, měl po lidech střílet z brokovnice

Zakladatel jedné z největších autobusových firem v Česku Jiří Vařil může skončit až na osm let ve vězení. Před dvěma lety měl střílet z brokovnice po turistech a o pár měsíců později zase baseballovou pálkou ohrožovat skupinu lidí v Turnově. A naposledy naboural na parkovišti v Liberci do aut a pak i do domu.

Vařil měl z legálně držené brokovnice střílet na auto turistů, které zaparkovalo před jeho domem. "Rodina jela do Jizerských hor a zastavila se pouze, aby se zeptala na cestu do Jizerských hor svých známých, které volala telefonem," řekl mluvčí Okresního státního zastupitelství v Liberci Lukáš Paldura.

Vařil to připisuje paranoidním stavům. Rodině vyplatil tučné odškodné. "Já jsem byl pod velkým psychickým tlakem. Je mi to líto a té rodině se omlouvám," bránil se Vařil.

Související obsah

O osm měsíců později měl na autobusovém nádraží v Turnově napadnout skupinu mladých lidí. Po nich měl chtít adresu jisté rodiny, jejíž jméno přitom popletl. Nejdříve jim měl nabídnout peníze, pak i tvrdé drogy. "Ve chvíli, kdy se s ním odmítali bavit, tak vytáhl baseballovou pálku," dodal Paldura.

Jednoho z nich měl dohnat k čerpací stanici a vyhrožovat, že všem zlomí ruce. Podnikatel teď čelí obžalobě za oba skutky, za což mu hrozí až 8 let vězení.

Související obsah

20. dubna začal Magistrát města Liberce prošetřovat další Vařilovo řádění, a to na městském parkovišti. Jedno auto naboural, pak chtěl ujet. Když narazil do domu, utekl. Kriminalisté podle DNA z vystřelených airbagů zjistili, že auto měl řídit právě Vařil.

Jan Houška TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz