Domácí

V Ostravě vzplálo vrakoviště, požár likvidovaly stovky hasičů! VIDEO

V ostravské části Vítkovice vzplál v pondělí areál průmyslové společnosti. Z místa se ozývaly výbuchy, hustý dým stoupal do výšky asi 30 metrů. S požárem bojovalo víc než 30 hasičských jednotek. V místě byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Živel hasiči zkrotili až po řadě hodin, stále probíhá dohašování.

Rozsáhlý požár, který vypukl v pondělí před osmou ranní, dostaly stovky profesionálních i dobrovolných hasičů pod kontrolu až po několika hodinách. "Ve čtvrt na tři se hasičům podařilo oheň dostat pod kontrolu a dál se už nešíří. V současné chvíli je na místě už jen deset jednotek a ty provádí dohašování," řekl TN.cz mluvčí ostravských hasičů Jakub Kozák.

Jak požár vznikl, není stále jasné. Podle policie zatím z neznámého důvodu vzplanulo několik kontejnerů v jednom z recyklačních skladů průmyslové společnosti SPV Recycling."Nejdříve došlo k explozi a poté k následnému požáru. Pak vzplálo několik plastových tonerů a autovraků. Příčina požáru se zatím neví," sdělila dříve TN.cz mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.Na místě nakonec zasahovalo 34 jednotek profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů a 58 aut. Při zásahu asistovali právě i policisté.Související obsahZ místa požáru se několik hodin ozývaly výbuchy a do výšky stoupal hustý černý dým. Hasičům ze vzduchu situaci pomáhal dostat pod kontrolu také policejní vrtulník, který přiletěl z Brna. Ochlazovat hasiči museli i vedlejší budovu."Tady jsou obrovské plameny. Ten požár už je tak velký, že to sálavé teplo působí na tu vedlejší budovu. Takže ji průběžně ochlazujeme," řekl krátce po poledni redakci TN.cz mluvčí hasičů Lukáš Popp.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz