Krimi

Dodávka nejspíš nedala přednost motorkáři (33), zemřel na místě

Dodávka nejspíš nedala přednost motorkáři (33), zemřel na místě
Zdroj: Policie ČR

Život teprve třiatřicetiletého motorkáře vyhasl v pondělí po 15. hodině na hlavním tahu mezi Karvinou a Ostravou. Zatím vše nasvědčuje tomu, že nehodu zavinil šofér dodávky, který mladíkovi na motorce nedal přednost. Smrtelnou srážku vyšetřují policisté.

"Motorkář (33 let) jel na Hondě 1000 ve směru z Karviné. Na úrovni odbočení na Orlovou přijížděl z protisměru do křižovatky 36letý řidič dodávky Ford Transit. A s největší pravděpodobností nedal přednost v jízdě motocyklu," popsala v pondělí navečer policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Z fotografií, které k nehodě strážci zákona poskytli, vyplývá, že náraz musel být velmi silný, protože jednu stranu dodávky úplně zdemoloval. A i když to podle Viačkové zatím vypadá, že příčina nehody je jasná, kriminalisté i tak vše důkladně prověřují.

Související obsah

"Na místě byly provedeny zkoušky na alkohol i drogy u řidiče dodávky, které byly negativní. Řidič motocyklu po střetu i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehl," upřesnila Viačková s tím, že kvůli vyšetřování střetu musel být frekventovaný tah mezi Karvinou a Ostravou částečně uzavřen a dopravu usměrňovali strážci zákona.

Policistům v Praze se snažil ujet motorkář se zákazem řízení. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz