Domácí

Požár ostravského vrakoviště zřejmě způsobil výbuch drtiče. Ten oheň šířil

Pondělní požár vrakoviště v Ostravě zavinila nejspíš exploze v drtiči. Živel hasiči zkrotili až druhý den ráno, na místě přitom ještě dohledávají případná ohniska.

Přesná příčina vzniku požáru ovšem stále není jasná. Podle vyjádření společnosti k požáru pravděpodobně došlo výbuchem v drtiči odpadu. "Při drcení odpadového materiálu v drtiči došlo k explozi, která vymrštila z drtiče hořící materiál, od něhož zahořel odpad uskladněný v jeho blízkosti," uvedl mluvčí společnosti SPV Recycling Andrej Čírtek.

Čírtek zároveň ocenil práci hasičů, kteří u požáru zasahovali. Vyšetřování případu může trvat i několik týdnů."Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V této chvíli probíhá ohledání místa činu. Jsou tam přizváni technici a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Na místě je využita také letecká policejní technika a psovod se specializací na vyhledávání akcelerantů hoření," řekla TN.cz mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.Související obsahRozsáhlý požár, který vypukl v pondělí před osmou ranní v jednom z recyklačních skladů průmyslové společnosti SPV Recycling CZZ, krotily stovky profesionálních i dobrovolných hasičů. Úplně zlikvidovat se jim ho podařilo až v úterý ráno."My jsme po celonočním polévání vodou ukončili činnost v 6:08. Požár je tedy zlikvidován. V současné době na místě pracují vyšetřovatelé hasičů, včetně expertů a policie. Výši škody zatím nevíme," řekl TN.cz mluvčí ostravských hasičů Jakub Kozák.

Související obsah


 

Mohutný požár v Ostravě hasilo více než sto hasičů. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz