Domácí

Požár ostravského vrakoviště zřejmě způsobil výbuch drtiče. Ten oheň šířil

Pondělní požár vrakoviště v Ostravě zavinila nejspíš exploze v drtiči. Živel hasiči zkrotili až druhý den ráno, na místě přitom ještě dohledávají případná ohniska.

Přesná příčina vzniku požáru ovšem stále není jasná. Podle vyjádření společnosti k požáru pravděpodobně došlo výbuchem v drtiči odpadu. "Při drcení odpadového materiálu v drtiči došlo k explozi, která vymrštila z drtiče hořící materiál, od něhož zahořel odpad uskladněný v jeho blízkosti," uvedl mluvčí společnosti SPV Recycling Andrej Čírtek.

Čírtek zároveň ocenil práci hasičů, kteří u požáru zasahovali. Vyšetřování případu může trvat i několik týdnů."Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V této chvíli probíhá ohledání místa činu. Jsou tam přizváni technici a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Na místě je využita také letecká policejní technika a psovod se specializací na vyhledávání akcelerantů hoření," řekla TN.cz mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.Související obsahRozsáhlý požár, který vypukl v pondělí před osmou ranní v jednom z recyklačních skladů průmyslové společnosti SPV Recycling CZZ, krotily stovky profesionálních i dobrovolných hasičů. Úplně zlikvidovat se jim ho podařilo až v úterý ráno."My jsme po celonočním polévání vodou ukončili činnost v 6:08. Požár je tedy zlikvidován. V současné době na místě pracují vyšetřovatelé hasičů, včetně expertů a policie. Výši škody zatím nevíme," řekl TN.cz mluvčí ostravských hasičů Jakub Kozák.

Související obsah


 

Mohutný požár v Ostravě hasilo více než sto hasičů. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz